dietetyk dziecięcy Będzin

odchudzanie dzieci
dietetyk dziecięcy Będzin

Prawidłowy sposób odżywiania się dzieci i młodzieży jest niezbędny do ich prawidłowego rozwoju. Co więc zrobić, kiedy dieta Twojej pociechy jest mało urozmaicona?  dziecko zmaga się z nadwagą lub nietolerancjami pokarmowymi? Najlepiej udać się do dietetyka dziecięcego w Będzinie. Klinika Dobrego Dietetyka Agnieszka Stachura Kapusta zadba, żeby dieta Twojej pociechy była jak najbardziej urozmaicona, zdrowa i oczywiście pyszna.

Nadwaga dzieci – jak z nią walczyć?

W czasach, kiedy fast-foody są powszechnie obecne, a żywność przetworzona zajmuje całe półki w sklepach, trudno zadbać o zdrową dietę dzieci. Tym bardziej, że chemiczne dodatki do żywności są obecnie standardem, podobnie jak wysoka zawartość cukru oraz soli. Efekt? Nadwaga wśród dzieci stała się alarmującym problemem. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Pomoc dietetyka dziecięcego jest niezbędna, ponieważ odchudzanie najmłodszych na własną rękę może być  ryzykowne. Okres intensywnego rozwoju wymaga codziennego dostarczania do organizmu odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Dieta dziecka musi obfitować w wysokiej jakości białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone – wszystko zgodnie z piramidą żywienia. Jak to połączyć w całość? Jednocześnie sprawić, aby posiłki były smaczne? Klinika Dobrego Dietetyka Agnieszka Stachura-Kapusta pomoże zadbać o zdrowie i jak najlepsze samopoczucie Twojej pociechy.

Zaufaj prawdziwym specjalistom

W przypadku dzieci nie ma miejsca na eksperymenty. Dietetyk dziecięcy w Będzinie dopasuje dietę Twojego dziecka na podstawie wyników badań, zapotrzebowania energetycznego oraz preferencji żywieniowych. W poradnictwie Kliniki Dobrego Dietetyka uwzględniamy zarówno lubiane jak i nielubiane produkty Twojego dziecka, dzięki czemu łatwo przekonasz dziecko do nowych potraw – będą po prostu pyszne!  Indywidualnie dopasowana dieta jest jednak ważna nie tylko wtedy, kiedy dziecko zmaga się z nadwagą i otyłością. Dietetyk dziecięcy w Będzinie prowadzi również  dietoterapię dzieci chorych, wymagających specjalnego sposobu żywienia, a także z alergiami pokarmowymi. Jadłospis ułożony przez dietetyka dziecięcego może być też sposobem na niejadki, kiedy brakuje Ci już pomysłów na to, jak zachęcić malucha do spożywania zdrowych produktów.

Odchudzanie dzieci – jaki dietetyk dziecięcy w Będzinie?

Klinika Dobrego Dietetyka w Będzinie to miejsce, gdzie nie tylko możesz skorzystać z opcji ułożenia indywidualnego planu żywieniowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także spotkasz się z profesjonalnymi konsultacjami dietetycznymi. To świetny pomysł, kiedy posiadasz wątpliwości dotyczące choćby tego, czy dieta Twojego dziecka jest odpowiednio zbilansowana. Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady – zapraszamy do Kliniki Dobrego Dietetyka. Wystarczy umówić się na wizytę. Podczas wizyty z dietetykiem dziecięcym dowiesz się w jaki sposób komponować posiłki dla dzieci oraz całej rodziny. Dietetyk dziecięcy w Będzinie wyjaśni wszelkie wątpliwości i pomoże trwale zmienić nawyki żywieniowe.Zdrowe odżywianie zmieni na lepsze życie Twojego dziecka! Sprawdź, jakie to proste.